انواع سوله های صنعتی

انواع سوله های صنعتی

انواع سوله های صنعتی

شناخت انواع سوله ها

شناخت انواع سوله: در دنیای امروز که ساخت انواع سوله جایگزینی برای انواع ساختمان های بتنی و سنگین شده است. شناخت انواع سوله برای افرادی که در پی اقدام برای ساخت سوله ها برای کاربردهای مدنظرشان می باشند، امری ضروری به نظر می رسد.

در همین راستا آگاهی یافتن از اطلاعات پایه ای در رابطه با سوله های مختلف، می تواند برای این افراد راهگشا باشد. داشتن اطلاعاتی مانند کاربردسوله، جنس به کار رفته در آن ها، انواع سوله ها، داشتن قابلیت نصب انواع جرثقیل ها و … اطلاعات مفیدی در این زمینه هستند.

در یک تقسیم بندی کلی برای شناخت انواع سوله می توان گفت که سوله های در حال تولید در عصر حاضر به سه دسته ی تیر ورقی، یو بی ام (UBM) و خرپایی تقسیم بندی می شوند.

در ادامه ی توضیحات در رابطه با شناخت انواع سوله ، سه نوع سوله نام برده را از لحاظ داشتن ویزگی هایی در جایگاه مقایسه قرار داده ایم.

شناخت انواع سوله و ویژگی های آن ها

 

آیتم ها سوله های تیر ورقی سوله های یو بی ام سوله های خرپایی
جنس به کار برده شده فولاد خام فولاد خام فولاد خام
انواع ندارد ندارد سبک و نیمه سبک
امکان نصب جرثقیل دارد ندارد دارد
امکان چابه جایی ندارد ندارد دارد
موارد استفاده صنایعی با دهانه ی نهایتا ۲۰متری صنایع محدود تمام صنایع و کاربردها بدون محدویت دهانه
نحوه اتصال اجزا جوشکاری و پیچ و مهره دستگاه سیمر(دوخت) جوشکاری و پیچ و مهره
امکان ساخت در اشکال متنوع ندارد ندارد دارد
مقاومت در برابر بارها و عوامل قهری و انواع خوردگی ها ضعیف خوب بسیار خوب

 

با نگاهی به توضیحات و جدول فوق متوجه می شویم که سوله های خرپایی دارای مزایای بیشتری نسبت به دو نوع دیگر آن ها می باشد که همین امر باعث جلب توجه صنعتگران به ساخت این نوع سوله برای کاربرد در مصارف گوناگون شده است.

 

 

انواع سوله ها, بهترین نوع سوله, سوله, شناخت، انواع سوله های صنعتی , طراحی و ساخت سوله, موارد استفاده سوله ها, ویژگی های سوله ها
بدون نظر

ارسال دیدگاه