سوله ارزان

سوله ارزان

سوله ارزان

سوله ارزان : با به کارگیری از تکنیک ها و روش های روز سوله ، سازی می توان سوله هایی بهینه چه از نظر قیمت و چه از نظر مدت زمان صرف شده ساخت . ایمن ترین و مستحکم ترین سوله ها را مجموعه هایی می سازند که دارای بهترین تجهیزات سوله سازی و تیم ها و کادر فنی با تجربه باشند این شرکت ها با متدهای جدیدی که در اختیار دارند مانع از هدر رفتن سرمایه , زمان و متریال مصرفی شده اند.

کیفیت ساخت سوله ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است , مهندسین سازه ضمن توجه به این مساله باید این را هم مدنظر داشته باشند که سازه را با قیمت به صرفه و مناسبی بسازند .

هدف شرکت ها در زمینه ساخت و ساز سازه های فلزی استحکام , سرعت بالای ساخت و قیمت مناسب آن هاست که باید مرتفع گردد .

قیمت سوله ها به عوامل متعددی بستگی دارد :

  • ابعاد دهانه سوله
  • میزان کیفیت متریال مصرفی
  • نوع خاک و زمین منطقه
  • نوع آب و هوا و شزایط جوی منطقه
  • ابعاد سوله
  • بارهای وارده بر سوله
  • ارتفاع جانبی سوله

سوله ارزان :

سوله هایی که هزینه های صرف شده در آن ها به حداقل رسیده است . این سوله ها با استفاده از روش ها و ابزار آلات جدیدی ساخته می شوند که هم قیمت سازه را پایین می آورد و هم استحکام آن را بالا می برد البته همان طور که گفته شد سطح دانش کادر فنی مجموعه نیز در این مورد بی تاثیر نیست , افراد متخصص و با تجربه با بهره گیری از متدهای خاصی هزینه ها را تا حد زیادی پایین می آورند .

یکی از انواع سوله ها که بدین صورت ساخته شده است , سوله های خرپایی است . این سوله ها با قیمت بسیار پایین تری از سوله هایی مانند سوله های تیرورقی ساخته می شوند که این یکی از قابلیت های ویژه ای سوله های خرپایی محسوب می شود . سرعت ساختشان هم به میزان زیادی بالا رفته و سوله ها در مدت زمان کوتاهی ساخته و نصب می گردند .

قیمت ساخت سوله

قیمت ساخت سوله: در زمینه ساخت سوله سوالات زیادی مطرح می شود که یکی از مهمترین سوالات قیمت تمام شده ساخت می باشد اما پاسخ به این سوال در همان لحظه نخست امکان پذیر نیست و در وهله اول باید خریدار نیازهای خود را  با سازنده در میان بگذارد که باعث ایجاد طراحی مناسب با نیاز و هدف خود با هزینه کمتری گردد.

به طور قطع بسیاری از عوامل از قبیل زمین، طراحی، اندازه سازه و حتی قیمتهای جهانی بر روی قیمت ساخت سوله تاثیر می گذارند و این تصور که اندازه سوله تنها معیار تعیین کننده قیمت است، به کل اشتباه می باشد .

طراحی سوله:

با خاص کردن طراحی ها و اختصاص یک سری از امکانات در سوله ها می توانیم به نیازهای مشتری ها جامع عمل بپوشانیم مثلا در بعضی از سوله ها از فن، درب و پنجره و عایق های خاص می توان استفاده کرد که همین باعث افزایش قیمت ساخت می گردد.

نوسان قیمت فولاد:

قیمت فولاد متغیری است که با تغییرات قیمت دلار دچار نوسان می گردد و این بدین معنی است که پیش بینی قیمت سازه ممکن نیست و سازه ای که امروز قیمت آن در حدود بودجه شما قرار دارد احتمالا در چند روز آینده تغییر قیمت می دهد و ممکن است دیگر با بودجه شما هماهنگی نداشته باشد .

در ساخت و اتمام سازه به غیر از نوسان قیمت فولاد ما با نوسان های دیگری مثل تقاضا،اتحادیه کار، مکان تامین کنندگان نیز مواجه هستیم که هرکدام به نوبه خود بر روی قیمت ها موثر هستند.

سفارشات و شخصی سازی:

در بعضی از سفارشات ساخت، فرد خریدار ممکن است سفارشات خاصی برای داخل سوله در نظر داشته باشد و برای ساخت بهتر همراه با هزینه کم باید با سازنده در میان بگذارد تا طراحان با ارزیابی نیازها بهترین طراحی را برای سازه انجام دهند. برای خرید سوله اینجا کلیککنید.

ابعاد و اندازه در قیمت ساخت سوله:

در بیشتر موارد افزایش عرض و طول سوله بر روی قیمت ساخت آن تاثیر می گذارد ولی این در مورد دهانه ها همیشه صادق نیست و صرفاً با افزایش طول دهانه قیمت ها تحت تاثیر قرار نمی گیرند.

اهمیت محل پروژه:

سازه ها بر اساس محل مورد نظر و میزان بارهای وارده احتمالی بر سازه در این مکان ها، طراحی می شوند.

نکته: در ساخت سازه های بزرگ بهتر است از سازه های پیش ساخته که هزینه کمتری دارند، استفاده شود.

انواع سوله های سبک, ایران سوله, سوله, سوله استاندارد, سوله های تیرورقی, سوله های خرپایی, سوله ی کم هزینه, قیمت ساخت سوله, هزینه ساخت سوله

قیمت ساخت سوله : بحث هزینه ای یکی از فاکتورهای مهم در سوله سازی می باشد که در صدر عوامل مختلف تمایل به این کار، برای بهره برداران از آن ها قرار  می گیرد. در این زمینه می توانیم بگوییم که در یک برآورد کلی، برای افرادی که مردد بین ساخت سوله و یا ساختمان می باشند، هزینه ی ساخت سوله نسبت به ساختمان سازی تقریبا به میزان نصف کاهش پیدا می کند و به همین دلیل است که یکی از ویژگی های مهم سوله سازی را صرفه جویی اقتصادی از آن ها نام برده اند.

البته میزان این قیمت بر اساس عوامل مختلف در ساخت انواع سوله ها متغیر می باشد و به عواملی مانند: نوع کاربری ما، میزان ابعاد و متراژ سوله، نوع پوشش استفاده شده در سقف، نوع محل نصب سازه، میزان فولاد به کار رفته در آن، و عواملی از این دست بستگی زیادی دارد.

قیمت ساخت سوله

همان گونه که گفته شد، یکی از معیارهای مهم که بر قیمت ساخت سوله تاثیر زیادی می گذارد، و در صدر تمامی عوامل قرار می گیرد، میزان فولاد به کار رفته در سوله می باشد. به همین دلیل سوله های تیرورقی از انواع سوله های با قیمت بالا می باشند زیرا فولاد زیادی در ساخت آن ها به کار برده می شود.

در ساخت سوله های خرپایی میزان بسیار زیادی از فولاد را حذف کرده اند که این خود باعث به صرفه تر شدن این سازه ها از لحاظ قیمتی شده است و از آن جا که می توان در انواع مصارف از آن ها بهره برداشت، مناسب ترین نوع سازه های دارای اسکلت فلز در میان کاربران و تولید کنندگان شناخته شده اند.

با دادن اطلاعاتی در رابطه با نوع کاربری سوله و متراژ تقریبی آن و اطلاعات پایه ای دیگر، می توان به صورت تقریبی قیمت ساخت سوله را قبل از سفارش ساخت آن ها از مدیران فروش کارخانه های مختلف استعلام گرفت.

بدون نظر

ارسال دیدگاه