بهترین نوع سوله

بهترین نوع سوله

بهترین نوع سوله

سوله ی مرغوب : سوله ها سازه هایی ساخته شده از فلز فولاد می باشند که برای ساخت آن ها می بایست مواردی را رعایت کرد. سازه ی سوله به صورت شیب دار ساخته می شود. به طور کلی هر وقت به یک مکانی به صورت سر پوشیده و بسته نیاز باشد سوله ها در این امر بهترین انتخاب می باشند.

انواع سوله

سوله ها دارای سه نوع تیرورقی، یو بی ام و خرپایی می باشند که طرز ساخت هر کدام از آن ها معمولا مستقل از دیگری می باشد. به همین دلیل هر نوع از سوله دارای ویژگی های مختص به خود می باشد.

اولین نوع سوله که در بازار و صنعت سوله سازی معرفی شد سوله های تیرورقی بودند. این نوع سوله ها که هنوز هم به صورت سنتی ساخته می شوند با استفاده از ورق های فولادی تشکیل می شوند. سوله های تیرورقی از اتصال اجزا به وسیله ی پیچ و مهره به وجود می آیند. این نوع سوله به دلیل هزینه ها و وزن بالا و همچنین به صرفه نبودن و معایبی که دارد زیاد در صنعت امروز کاربردی ندارد.

نوع دوم از سوله ها که به سوله های یو بی ام معروف می باشند تقریبا شبیه به سوله های تیرورقی ساخته می شوند. اجزای سوله های یو بی ام نیز با استفاده از پیچ و مهره به یک دیگر اتصال پیدا می کند. سوله های یو بی ام دارای ساختاری قوسی شکل بوده  و دارای مقاومتی بالا و همچنین عایق بندی می باشند. این نوع سوله معایب سوله های تیرورقی را تا حد زیادی کاهش داده است.

سوله ی مرغوب

سوله های خرپایی سومین نوع سوله می باشند. این نوع سوله با بهترین متد های دنیا ساخته می شوند و با توجه به ویژگی های مثبتی که دارا می باشد به عنوان سوله ی مرغوب شناخته می شود. سوله های خرپایی وزن بسیار کمی دارد و این ویژگی در پایین بودن قیمت این نوع سوله تاثیر زیادی دارد. علاوه بر این میزان مقاومت در سوله های خرپایی بسیار بالا می باشد. سوله های خرپایی معایب سوله های دیگر را کاهش می دهد و دارای مزایایی همچون طراحی دلخواه، گستردگی دهانه، مقاومت و امنیت بالا و … بوده و بهترین نوع سوله است

بهترین سوله  : مهم ترین فاکتوری که تعیین می کند باید از چه نوع سوله ای در واحد صنعتی و تولیدی خود استفاده کنیم کاربری سولهاست , اینکه قرار است از سوله به چه منظوری استفاده شود .

 • سوله های خرپایی
 • سوله های تیرورقی
 • سوله های یو بی ام

ابعاد و وزن هر سوله نیز با توجه به کاربریشان تعیین می گردد . از جمله عوامل تعیین کننده در وزن سوله ها :

 1. جرثقیل های نصب شده در سوله
 2. میزان وزش باد و طوفان
 3. میزان بارش برف منطقه
 4. دهانه ی سوله
 5. ابعاد سوله ها

بهترین نوع سوله ها کدامند ؟

۱٫       سوله های تیرورقی :

این نوع سوله ها در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می شوند , وزن این سوله ها نسبت به سایر سوله های دیگر بیش تر است و دلیل وزن سنگین آن استفاده ی زیاد فولاد در آن هاست که ساخت این سوله ها هزینه ی زیادی هم می طلبد امروزه از این سوله ها به ندرت در واحدهای صنعتی و .. استفاده می شود .

 سوله های یو بی ام :

سوله های یو بی ام وزن سنگین سوله های تیر ورقی را ندارند و با کاهش فولاد مصرفی در این سوله ها علاوه بر کاهش وزن , هزینه های صرف شده نیز کاهش می یابد که نقطه قوت این نوع سوله هاست . شباهت این سوله ها با سوله های تیرورقی در ابعاد دهانه آن هاست که با محدودیتی جدی در این زمینه رو به رو هستند و همین امر باعث شده تا از این سوله ها در موارد صنعتی که نیاز به سوله هایی با دهانه های بزرگ است استفاده نشود .

 سوله های خرپایی :

ابعاد دهانه این نوع سوله ها را می توان تا به بیش از ۱۰۰ متر هم افزایش داد بدون اینکه لازم به صرف هزینه ی زیادی باشد , وزن آن ها سبک و مقاومت آن ها نسبت به سایر سوله ها بسیار بالاست از سوله های خرپایی به عنوان کاربردی ترین و بهترین نمونه سوله ها در مواردی چون ورزشی , صنعتی , تجاری و .. استفاده می شود .

 

 

استحکام سوله خرپایی, انواع سوله, ایران سوله, بهترین سوله, ساخت سوله های خرپایی, سوله, سوله خرپایی, سوله سازی در ایران,سوله سبک

بهترین نوع سوله

بهترین نوع سوله : سوله ها با سه روش ساخته و در اختیار مشتریان قرار گرفته می شوند :

 • سوله سبک خرپایی
 • سوله یو بی ام
 • سوله تیرورقی

بهترین نوع سوله

طراحی سوله ها به بهترین نحو در کارخانه توسط نرم افزارهای مخصوص طراحی سازه صورت می گیرد. از جمله عوامل تاثیرگذار در طراحی :

 1. منطقه ی اجرای سوله
 2. قاب های سازه
 3. پهنای دهانه سوله
 4. ارتفاع و طول سوله
 5. شیب و پوشش سوله

طراح با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا می تواند دست به طراحی بزند هر کدام از این ها تاثیر بسزایی در طراحی سوله دارد ، طراحی سوله نیز نقشی بسیار مهم در ساخت نهایی سوله دارد طراحان و مهندسان همواره باید دقت لازم را در این زمینه به خرج دهند تا مجموعه در ساخت سوله دچار مشکل نشود در این مرحله نقشه ای جامع از سوله تهیه می گردد نقشه سوله شامل تمامی نقشه هایی از فبیل نقشه فونداسیون، نقشه ی دفترچه محاسبات، نقشه سیم کشی و نقشه ی تاسیسات است .

بهترین نوع سوله را باید با توجه به قابلیت ها و مزایایشان تعیین نمود در حال حاضر کامل ترین و کارآمدترین سوله ی موجود در بازار سوله خرپایی است که با بهره گیری از تمامی ابزارها و امکانات موجود می توان سوله ای با درجه کیفیت A  ساخت که همواره امنیت و استحکام سازه ها را حفظ کند .

قابلیت های سوله های سبک خرپایی

 • با این روش می توان سوله را بارها باز و بسته نمود و قطعاتش را عوض کرد.
 • طراحی با سرعت بالا صورت می گیرد چرا که از نرم افزارهایی مجهز استفاده می شود.
 • سوله به سرعت ساخته و به مشتری تحویل داده می شود.
 • دهانه ی بزرگ این سوله ها موجب به کارگیری آن ها در هر نوع کاربری شده است.
 • در مقابل فشارها و نیرو های موجود امنیت خود را به شدت حفظ می کند.
 • لرزش های سوله به میزان قابل توجهی حذف گردیدند.
 • و در آخر مهم ترین ویژگی خوب این سوله قیمت به صرفه و مناسب آن است .
بدون نظر

ارسال دیدگاه